Атестація - шлях до підвищення професійної компетентності педагога
Атестація – шлях до підвищення професійної компетентності педагогів
20 березня, в ліцеї відбулося тематичне засідання педагогічної ради, присвячене обміну досвідом педагогів, які атестуються в цьому році. Кожен вчитель з року в рік напрацьовує свою «скарбничку» педагогічного досвіду, удосконалює мистецтво роботи з дітьми та підвищує фахову майстерність. Тож на засіданні педагоги поділилися своїми напрацюваннями в міжатестаційний період, представили власні ідеї, поради та рекомендації з проведення уроків, організації виховної та позакласної роботи.
Про формування ключових компетентностей, наскрізних вмінь та навичок на уроках англійської мови розповіла вчитель англійської мови, заступник директора з НВР Наталія ЯКОВЕЦЬ. Ольга ТИШКОВА, вчитель математики, презентувала впровадження різних форм роботи на уроках математики. Вчитель хімії, Ірина ЖУК, поділилася досвідом роботи з використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій на уроках хімії, результатами дослідницьких проєктів та конкурсів.
Вчитель початкових класів, Аліса СЕРГІЙЧУК, презентувала форми, методи і технології навчання, які через наскрізні вміння забезпечують формування ключових компетентностей у молодших школярів. А Сніжана МИХАРЕВИЧ, вчитель англійської мови, зосередила увагу в своєму виступі на різних формах проведення уроків англійської мови, засоби інтерактивного навчання та проєктної діяльності у вивченні іноземної мови.
Змістовними були і напрацювання вчителів технологічного та мистецького циклів. Так, вчитель трудового навчання, Наталія ТИШКОВА, продемонструвала упровадження сучасних підходів на уроках трудового навчання з метою створення умов для всебічного розвитку та самореалізації особистості. Про удосконалення методики викладання сучасних уроків фізичної культури шляхом впровадження діяльнісного підходу, спортивні досягнення своїх вихованців розповів вчитель фізичної культури, Іван КОЛОДИЧ. А про те, як засоби музичного мистецтва впливають на формування естетичних смаків та творчих здібностей здобувачів освіти креативно підсумувала вчитель музичного мистецтва, Тетяна ЛІХНОВСЬКА.
Про формування і розвиток творчого читача шкільної бібліотеки, роботу над підвищенням читацької культури учнів, створення умов для творчого розвитку педагогів та здобувачів освіти розповіла завідувач шкільної бібліотеки Яна ЖИГУЛА.
Тож засідання педагогічної ради було насичене здобутками, напрацюваннями та досягненнями педагогів, підсумувало вивчення системи роботи вчителів, які атестуються, стало дороговказом для молодих вчителів, які змогли окреслити для себе напрямки з професійного вдосконалення на майбутнє.