Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 66 common:people_all_forms

Звіт директора школи за 2021 - 2022 навчальний рік

Date: 17 червня 2022 о 19:04, Refreshed 15 вересня 2022 о 19:51

Шановні присутні!

Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи та діяльності директора на посаді протягом 2021/2022 навчального року.

На виконання Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145, наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів», керуючись примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах сьогодні проводиться звіт згідно запланованої структури.

 Як директор, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалась Законодавством України, Статутом Чудельської ЗОШ І- ІІІ ступенів, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора закладу освіти, визначеними в котракті , іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього  закладу середньої освіти.

  Освітня діяльність Чудельської ЗОШ І - ІІІ ступенів базується відповідно до Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Закону України "Про охорону праці", Закону України "Про охорону дитинства", Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Державного стандарту початкової освіти", Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти", Концепції Нової української школи, постанов Уряду України, нормативно – інструктивних документів Міністерства освіти і науки України та місцевих органів управління освітою, власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти.

 

                           Внутрішня система забезпечення якості освіти

У закладі було створено робочу групу (наказ від 26.12.2021року №237)  по розробці проєкту Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти. За результатами роботи даної групи є напрацювання по  трьох напрямках із чотирьох, у яких  вказані стратегія та процедури забезпечення якості освіти, принципи стратегії, завдання, форми, критерії, очікувані результати, показники опису та інструментів моніторингу якості освіти, механізми забезпечення академічної доброчесності педагогів та учнів, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, критерії оцінювання роботи вчителя, критерії оцінювання управлінської діяльності керівників, наявність необхідних ресурсів для організації освітнього процесу, інформаційна система для ефективного управління закладом, інклюзивне освітнє середовище та розумне пристосування. Робота над четвертим напрямом на стадії завершення і група має представити на розгляд та затвердження дане Положення на засідання педагогічної ради  у серпні 2022 року. Школа здійснювала свою діяльність згідно річного плану за чотирма напрямами.

 

Напрям 1.  Освітнє середовище

 

Завдання, які ставилися на початку року:

  • Формування багатомірного освітнього простору для здобувачів освіти, орієнтованого на автономію, академічну свободу для всебічного розвитку особистості, як найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей.

  • Створення умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами ( інклюзивне, індивідуальне навчання).

  • Збереження та зміцнення морального та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу. 

У ході спостереження за освітнім середовищем закладу освіти, встановлено, що територія та приміщення школи чисті і охайні, проте  огорожа закладу має пошкодження і в деяких місцях потребує заміни, але територія  закрита для несанкціонованого заїзду транспорту. Територія ділянки закладу не освічується у вечірній та нічний час. Відсутні старі дерева, колючі кущі. Тротуарна плитка пошкоджена. Озеленення є достатнім. Заступник директора з АГР закладу щоденно здійснює огляд території. За порядком під час перерв на подвір’ї і в приміщенні закладу слідкують чергові вчителі. У закладі є  спортивний майданчик, на якому  достатня кількість спортивного інвентарю, який дозволяє використовувати його під час уроків фізкультури для здобувачів освіти 1 – 4-х класів та 5-11 класів. Хоча весь спортмайданчик  потребує осучаснення, ями не спостерігаються. У школі облаштовано внутрішню вбиральню, яка забезпечена рукомийниками та окремими трьома розділеними санвузлами й дитячими пісуарами. Кабінки туалетів для  хлопчиків  та дівчаток облаштовані дверима, утримуються в належному стані, відповідно до санітарно-гігієнічних вимог. Забезпечено рідким милом та електросушарками. Для учнів і педагогів є вбиральня на вулиці. Режим освітлення відповідає санітарним нормам. Здійснюється контроль за температурою повітря в класних кімнатах. Вентиляція природна: шляхом відкриття віконних фрамуг. Провітрювання класів здійснюється після кожного уроку. Приміщення їдальні, столи, стільці, місця для видачі готових страв чисті та регулярно миються. Перед входом до їдальні є умивальники з холодною водою, рідке мило та електросушарки.

Взагалом приміщення й територія закладу є безпечними та комфортними. Протягом навчального року проведено озеленення території в рамках місячника чистоти, на постійному контролі спортивні та ігрові майданчики щодо справності інвентарю, відсутності ям та інших загроз травмування дітей, здійснено покіс трави на території та прилеглій території. Проведено роботу щодо зовнішнього ремонту приміщення. Внутрішній дизайн приміщення відповідає нормам.  У закладі протягом року здійснено  поточний ремонт , в спортивній залі встановлено лед-прожектори (4300грн.), проведено  ремонт сантехніки в  харчоблоці, придбано нове обладнання  на суму  46182,00грн., у їдальні замінено освітлення (3600 грн.) та скатертини для столів, у санвузлах встановлено дозатори рідкого мила (1664,76 грн.), бойлер та змішувачі(харчоблок)  на суму 5730 грн. Меблі відповідають санітарно – гігієнічним та ергономічним вимогам.  Проведено ремонт та естетичне оформлення коридору на першому поверсі; створено  зони відпочинку, для яких  придбано 10 м’яких лав на суму 24500,00 грн. та  жалюзі на суму 28536,00 грн. Для учнів 1-их класів  НУШ завезено столи та стільці (29 комплектів) у сумі 47270 грн., оргтехніка (2 ноутбуки для вчителів (40080,00 грн.)  та 3 принтери 19197,00 грн.), мультимедійний освітній контент для початкових класів на суму 27010,00 грн. Протягом року продовжувалася робота над створенням комфортного середовища для дітей з ООП (придбано дидактичного матеріалу, м’яких меблів та засоби  різного характеру для занять з розвитку мовлення і ЛФК на загальну суму 8491,00грн.)  Підвіконня класів не загромаджені, на стінах закладу немає зайвої інформації.  Забезпечено режим прибирання, обробки та провітрювання приміщень, місць громадського користування. У закладі  не завжди було дотримано вимоги температурного режиму (у зв’язку зі станом котельні), але в червні-липні плануються ремонтні роботи   котельного обладнання, про що укладені відповідні договори. 

Задля запобігання розповсюдження коронавірусного зараження, у достатній кількості придбано мийні та дезінфікуючі засоби, засоби індивідуального захисту, безконтактні термометри (1шт.), розроблено графіки прибирання та дезінфекції приміщень. 

З метою пожежної безпеки розроблено ряд розпорядчих документів, заклад забезпечений вогнегасниками, здійснено перезарядку та закуплено ще 5шт., заповнено пожежну водойму, перевірено евакуаційні виходи, складено протокол занулення й заземлення електрообладнання. На порядку денному -  проведення автоматизованої пожежної сигналізації, поки що розроблено кошторисну документацію на суму 20000,00грн.

 

Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки,

санітарно –гігієнічних,  протипожежних норм,

протиепідемічної безпеки

Одне з головних завдань навчального закладу - створення безпечних умов навчання, праці, відпочинку, збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу.

Робота з ОП та БЖ в закладі здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону праці», Положення про організацію роботи з охорони праці в закладах освіти, Положення про навчання з ОП, Порядку розслідування нещасних випадків у навчальних закладах, Постанови МОЗ від 06.12.2021  № 23 «Про затвердження протиепідемічних заходів під час проведення масових заходів (окрім спортивних) на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19». 

У школі оновлено посадові та робочі інструкції, у якому є розділ "Охорона праці". У відповідному журналі оформлюються результати громадсько-адміністративного контролю з охорони праці.

У закладі освіти створено службу охорони праці, створені й діють відповідні комісії.   Розроблено документацію з питань дотримання безпеки життєдіяльності та охорони праці.

Адміністрацією закладу протягом навчального року  видано ряд наказів, спрямованих на покращення роботи з профілактики дитячого, виробничого та невиробничого травматизму.

Щорічно комісією складаються акти-дозволи на експлуатацію навчальних кабінетів, спортивної зали та майданчика.  Також оформлені протоколи випробування опору заземлення та ізоляції електромережі.

Щомісячно, із записом до класного журналу, з учасниками освітнього процесу   за планом проводяться інструктажі з ОП та БЖ. З робітниками особливих категорій (робота з підвищеною небезпекою: робітники котельні, сторожі) – кожні три місяці. Проведені інструктажі фіксуються у відповідних журналах реєстрації інструктажів.

Так, у вересні 2021 року з усіма учасниками освітнього процесу було проведено первинні інструктажі на робочому місці із записом до відповідного журналу. Проведено вступні інструктажі з новими робітниками, поновлено та видано на руки посадові інструкції та інструкції з ОП. 

На початку навчального 2021-2022 року вчителями-предметниками (фізика, інформатика, фізична культура, біологія, хімія) було проведено первинний інструктаж з учнями з фіксацією до відповідних журналів.

Перед канікулами (осінні, літні, зимові, весняні) класними керівниками було проведено бесіди щодо правил БЖ  із записом  до класних журналів та журналів  БЖ класів як цільові інструктажі.

В умовах протиепідемічних заходів (на період адаптивного карантину) заступником директора з АГР медичною сестрою щоденно здійснювався  контроль за температурним режимом у всіх приміщеннях закладу, за режимом провітрювання, вологим прибиранням кабінетів, допуском до роботи персоналу  школи за умови використання засобів індивідуального захисту після проведення термометрії безконтактним термометром. Усі працівники закладу забезпечені засобами індивідуального захисту. Працівники закладу перед початком року пройшли щорічні  медичні профілактичні огляди.

Працівниками навчального закладу було проведено інструктажі з БЖ щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни, одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту з записом у відповідний журнал.

Медичний пункт навчального закладу забезпечений необхідними засобами та обладнанням щодо коронавірусної профілактики  (безконтактними термометрами, дезінфекційними засобами, засобами особистої гігієни).

На стендах та стінах поверхів, навчальних кабінетів, у місцях громадського користування   розміщено інформацію про необхідність дотримання респіраторної гігієни, алгоритм дій під час можливого захворювання тощо.

Річним планом роботи школи на навчальний рік були передбачені заходи з безпеки життєдіяльності та охорони здоров'я дітей, охорони праці вчителів й обслуговуючого персоналу:

-       комплексний план заходів з охорони праці та безпеки життєдіяльності  на 2021 – 2022 навчальний рік;

-       план роботи комісії з питань охорони праці школи на 2021-2022 навчальний рік;

-       план роботи служби охорони праці  на 2021 – 2022 навчальний рік;

-       план заходів адміністрації щодо організації відпочинку, оздоровлення та зайнятості учнів влітку;

-       план заходів з вивчення правил дорожнього руху та попередження дорожньо-транспортного травматизму  на 2021 – 2022 навчальний рік;

-       план заходів по забезпеченню роботи спортивних споруд та майданчиків у осінньо-зимовий період, ефективному їх використанню та утриманню в належному санітарно-технічному стані;

-       план заходів по попередженню виробничого та невиробничого   травматизму серед учнів на 2021 – 2022 навчальний рік;

-       план заходів по попередженню отруєнь дикорослими рослинами;

-       план заходів з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;

-       план заходів з профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій;

-       план заходів з реалізації циклів медичних та гігієнічних знань «Разом за здоров’я»;

-       план заходів з профілактики тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв;

-       план заходів з профілактики наркоманії.

У рамках Місячника та Тижня безпеки з ОП проведено тематичні уроки та бесіди з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів, рухливі  та сюжетно-рольові  ігри, моделювання проблемних ситуацій на дорозі, конкурси дитячих  малюнків, вікторини, години спілкування.

      Питання щодо стану безпеки життєдіяльності та охорони праці розглянуто на нарадах при директорі та педагогічних радах (від 30.08.2021, 14.09.2021, 12.02.2022).

У квітні 2022 року було заплановано, але не проведено навчання працівників закладу  з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, пройшли навчання з пожежної безпеки лише адміністрація закладу. Натомість у лютому з усіма працівниками та учнями були проведені навчання з ЦЗ.

Стан дитячого травматизму -  на постійному контролі адміністрації. Відповідно до  Положення від 16.05.2019 № 659 «Про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу» проводяться службові розслідування нещасних випадків  учасників освітнього процесу та працівників з оформленням відповідних документів. У школі активно проводилася профілактична робота щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися бесіди із санітарії та гігієни, протипожежної безпеки та правил поведінки з вибухо-, газо-, електронебезпечними приладами та предметами, з правил дорожнього руху, записи велися на відповідних сторінках класних та спеціальних журналів, оформлено Куточки з безпеки життєдіяльності. 

 

                    Умови для харчування здобувачів освіти 

Здорове харчування школярів впевнено можна віднести до одного з основних факторів  їх розвитку.

З метою створення умов для зміцнення здоров`я, формування навичків правильного харчування, пошуку нових форм обслуговування дітей, збільшення охоплення учнів гарячим харчуванням, було розроблено основні завдання:

-   забезпечення харчуванням учнів закладу;

-   створення сприятливих умов для організації раціонального харчування;

-   зміцнення і модернізація матеріальної бази приміщень харчоблоку школи ;

-   підвищення культури харчування;

-   забезпечення санітарно-гігієнічної безпеки харчування;

-   проведення систематичної роз`яснювальної роботи серед батьків і учнів про необхідність гарячого харчування.

Організація гарячого харчування  учнів постійно розглядалась  нарадах при директорові, батьківських онлайн - зборах тощо.

Харчування здійснювалося за рахунок місцевого бюджету. Харчувалося безкоштовно 420 учнів 1- 11 класів . У наявності щоденне меню, розроблено та затверджено 4-тижневе перспективне меню, яке доступне здобувачам освіти. З метою забезпечення якісного харчування учнів, охорони їхнього життя і здоров`я, недопущення приймання недоброякісних продуктів харчування та продовольчої сировини до їдальні,  в закладі  працював громадський контроль. Директором школи, відповідальною особою за харчування, медичною сестрою здійснюється контроль за якістю продуктів, що надходить до їдальні, умовами їх зберігання, дотримання термінів реалізації і технології виготовлення страв. Медичною сестрою – Інною КАРДАШ  щодня знімався бракераж сировини й готової продукції, що реєструвався у відповідних журналах. Правильно оформлена сертифікація отриманих продуктів, забезпечено необхідні умови та терміни зберігання продуктів, технологія приготування їжі. 

Відповідно до вимог щодо організації харчування в умовах епідемічних заходів (у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) відповідно рівням епідемічної небезпеки відповідальним за харчування в закладі було розроблено графіки харчування здобувачів освіти, в яких був проведений розрахунок максимальної кількості учнів, які можуть одночасно вживати  їжу, не порушуючи рекомендованої дистанції.

Шкільна їдальня функціонувала з дотриманням санітарно-гігієнічних норм. У приміщенні їдальні є місце для миття рук . Питний режим здобувачів освіти організовано за умов використання індивідуальних ємностей для рідини.

З метою підвищення культури харчування, за кожним класом у їдальні закріплені столи на 4 особи. Готові страви видавали кожному класу окремо, відповідно до графіка приймання гарячого харчування.

Усі працівники харчоблоку були забезпечені засобами індивідуального захисту (захисними масками, щитами, рукавичками). При організації харчування забезпечено умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни –рукомийники, мило рідке, антисептичні засоби для обробки рук.  

 

Створення освітнього середовища, вільного від будь – яких форм

насильства та дискримінації, умов для  безпечного 

використання мережі Інтернет.

Значна увага в школі приділялася профілактиці вчинення правопорушень здобувачами освіти. Діяла Рада профілактики правопорушень серед неповнолітніх (один раз на місяць). Основним завданням якої була профілактика негативних проявів поведінки дітей, попередження правопорушень та злочинності в освітньому середовищі. На обліку здобувачі освіти закладу не перебували. 

Заклад освіти відіграє важливу роль у створенні умов для здобуття учнями знань в безпечному освітньому середовищі, формуванні ставлень та навичок, потрібних для уникнення  та запобігання проявам насильства, для безконфліктного спілкування, ненасильницької поведінки.

З метою визначення рівня розповсюдження проблеми насильства та цькування (булінгу) в дитячому середовищі розроблено та розміщено на сайті школи:

-   Кодекс безпечного середовища;

-   план заходів закладу освіти, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню);

-   процедура подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо);

-   порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування);

-   рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" від 18 грудня 2018 р. №2657-VIII.

З метою попередження випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій  було організовано проведення уроків учителями 1-11 класів, присвячених захисту дітей у цифровому середовищі.

У межах акції "16 днів проти насильства" було забезпечено участь в опитуванні здобувачів освіти "Безпека освітнього середовища" для учнів 6-8 класів.

З метою підвищення рівня обізнаності батьків було надано рекомендації щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі. Зокрема, матеріали для ознайомлення:

-  онлайн-посібник "Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів";

-  посилання на освітній серіал для батьків "Безпека дітей в Інтернеті";

Організовано розміщення на сайті школи інформації "Безпека дітей в Інтернеті".

З метою попередження проявів домашнього насильства і насильства за ознакою статі організовано розміщення  на сайті закладу інформації про заходи та соціальні послуги у сфері запобігання та протидії домашньому насильству й насильству за ознакою статі, а також номери телефонів відповідних служб, за якими можуть звернутися постраждалі особи.

З метою виявлення дітей, які потребують соціального супроводу, було проведено соціально-діагностичний мінімум та складено соціальний паспорт закладу й класів. Створено банк даних на всіх дітей особливих категорій.

На основі вивчення результатів діагностування систематично надавались консультації,  бесіди, поради, рекомендації.

Індивідуальні та групові консультації проводились на таку тематику:

-  допомога дітям та сім’ям, які перебувають у СЖО (педагогічні працівники, батьки);

-  соціально-педагогічний супровід дітей, позбавлених батьківського піклування (педагогічні працівники, опікуни);

-  соціально-педагогічний супровід дітей із сімей учасників АТО (ООС)(педагогічні працівники, батьки);

-  проблеми навчання та поведінки учнів (педагогічні працівники);

-  труднощі у спілкуванні з однолітками (учні);

- проблеми з дисципліною та відвідуванням учнями уроків (педагогічні працівники),  формування позитивного мікроклімату в дитячому колективі.

 Організовано соціально-педагогічну роботу з сім'ями, що опинилися в складних життєвих обставинах. 

За запитом відповідних служб протягом року надавалась інформація про стан утримання та виховання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Налагоджено тісну співпрацю з відділом поліції,  Службою у справах дітей Вирівської сільської ради.

 

Формування правил поведінки здобувачів освіти,

етичних норм, поваги  до гідності, прав і свобод людини

Виховна робота закладу здійснюється відповідно до вимог  Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», Указів Президента України: «Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян», Національної Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

Основною метою виховного процесу є формування навичок та компетентностей, необхідних для успішної соціалізації учнівської молоді в сучасному освітньому середовищі та суспільстві.

Система виховної роботи в школі враховує всі напрямки діяльності та реалізується через:

  • роботу класних керівників; 

  • соціально-педагогічної служби;

  • освітню діяльність учителів - предметників; 

  • роботу педагога - організатора;

  • діяльність  учнівського самоврядування; 

  • роботу гуртків.

Відповідно мети були сформовані цілі та завдання виховної роботи на  2021/2022 навчальний рік:

• формування особистісних рис громадянина України, національної свідомості та самосвідомості учнів;

• виховання духовної культури особистості;

• виховання поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки;

• формування високої мовної культури, оволодіння українською мовою;

• утвердження принципів загальнолюдської моралі на основі відновлення історичної пам'яті;

• збагачення народних традицій, звичаїв;

• виховання свідомого ставлення до навчання, розвиток пізнавальної активності і культури розумової праці;

• забезпечення повноцінного фізичного розвитку учнів, охорони і зміцнення здоров'я;

• формування екологічної культури учнів, гармонії її відносин з природою;

• створення умов для творчого розвитку природних обдарувань дитини, залучення учнів до різноманітної діяльності щодо інтересів допомогти знайти кожному справу до душі;

• посилення уваги до питань морально-етичного виховання, створення системи успішної профілактики відхилень у поведінці здобувачів освіти;

• підпорядкування змісту, форм і методів роботи визнанню особистості дитини як найвищої соціальної цінності.

Для реалізації цих завдань у школі розроблений план виховної роботи та відповідно даного плану, розроблені плани виховної діяльності класних керівників, педагога-організатора, соціального педагога та психолога.

Виховна система роботи школи була зорієнтована на особистість як відправний компонент і кінцевий результат, на її розвиток, духовне і моральне збагачення і носила плановий, цілеспрямований характер. Цьому свідчить комплекс  актуальних питань, які розглядались на нарадах при директору школи:

- опрацювання нормативно-правової бази з виховної роботи на поточний навчальний рік, складання соціального паспорта школи, про організацію проведення Першого дзвоника, участь в районних конкурсах, змаганнях,  облік працевлаштування випускників 9, 11 класів (серпень);

- організація харчування учнів в шкільній їдальні, організація чергування вчителів по школі,  дотримання санітарно-гігієнічних норм в школі під час карантину, проведення Дня вчителя в школі, аналіз відвідування школи учнями за вересень (вересень);

- участь у заходах ОТГ, відвідування школи учнями, факультативів, 

гуртків,  удосконалення та забезпечення постійного контролю роботи щодо попередження дитячої бездоглядності, правопорушень у молодіжному середовищі, про проведення осінніх канікул (жовтень);

- національно-патріотичне виховання підлітків важливий напрямок роботи класного керівника, консультація для класних керівників з питань організації виховної роботи,  робота класних керівників з учнями девіантної поведінки, заходи з активізації профілактичної роботи з питань протидії торгівлі людьми, робота класних керівників щодо запобігання поширення вірусної інфекції «COVID-19» серед учнівської молоді школи (листопад-грудень);

- обговорення та затвердження графіку чергування вчителів по школі на ІІ семестр, робота над планом заходів під час зимових канікул (січень);

- про роботу педколективу школи по громадській освіті та вихованню школярів, робота класних керівників по формуванню інформаційно-цифрової компетентності особистості (лютий);

- про підвищення рівня превентивної роботи та роботи педколективу з трудового виховання (березень);

- аналіз «соціального паспорту учнів школи», виховна робота та її результативність, стан екологічної освіти та виховання здобувачів освіти (квітень);

- аналіз відвіданих заходів за рік, проведення свята Останнього дзвоника у воєнний період (травень).

Протягом 2021-2022 н. р. в школі було проведено ряд місячників, тижнів, загальношкільних заходів спрямованих на реалізацію загальнолюдських, особистих, громадянських, національних, родинних, екологічних цінностей відповідно Програми національного виховання в закладах освіти Рівненщини на 2020-2025 роки, місцевої цільової програми національно-патріотичного виховання на 2021-2025 роки на території Вирівської сільської ради, Нової української школи у поступах до цінностей, Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх закладів України. 

У школі були за цей період проведені: місячник «Увага! Діти на дорозі» (вересень), реалізовувався проєкт «Моя Україна» (жовтень), місячник «Молодь за здоровий спосіб життя» (листопад), Олімпійський тиждень (вересень), Тиждень протидії булінгу (вересень), Тиждень безпечної поведінки та протипожежної безпеки (вересень), Тиждень писемності (листопад), Всеукраїнський тиждень права (грудень), «16 днів проти насильства» (листопад-грудень), реалізовувався проєкт «Храм людської душі» (січень), Місячник правового виховання (лютий), Декада трудового виховання (березень), Місячник екологічного виховання (квітень), Місячник військово-патріотичного виховання (травень).

Заходи до Міжнародного дня миру, виготовлення парасольок на тему «Мир понад усе»; заходи до Дня партизанської слави (виховні години, бесіди, усні журнали); Заходи до Дня бібліотеки (години спілкування, бесіди, інформаційні хвилинки); акція до Міжнародного дня людей похилого віку «Не залишайся осторонь» (вересень).

День  вчителя за окремим планом, заходи до Дня Захисника Вітчизни (за окремим планом), спортивні змагання «Козацькі розваги» ( 5-7 класи) до Дня Захисника України, виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва на тему «Чим хата багата…» (2-11 класи); уроки мужності «Україна в огні», заходи до річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників  «Вклоняємось доземно всім солдатам» (1-11 клас), (жовтень).

Заходи до Дня писемності «Літописи України»,  «Повідомлення із життя Нестора Літописця», участь учнів у написанні Всеукраїнського диктанту; заходи до Міжнародного дня толерантності, акція «Створи квітку толерантності» (2-4 класи), години спілкування до Дня Гідності та Свободи, конкурс плакатів «Україна – територія гідності та свободи» (5-11класи), година спілкування «Вільні  творять майбуття», «Вони пройшли крізь вогонь і зброю» (1-11 класи), години спілкування «Дні пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій в   Україні», години спілкування «Вогонь скорботи в серці навіки» (1-11 класи), акція  «І плакала свіча в скорботі» (листопад). Заходи до Міжнародного Дня боротьби зі СНІДом, усний журнал «Ми проти СНІДу», години спілкування:  «СНІД – загроза людству», відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, акція “День добра”; відзначення свята та традиції нашого народу «Андріївські вечорниці», День Святого Миколая, творча майстерня «Листівка Святому Миколаю» (1-4 класи), свято для учнів 1-4 класів «В український рідний край поспішає Миколай», акція «Подаруємо дитині книгу та іграшку» (5-11класи), свято Нового року «На порозі Новий Рік – добрий, світлий, чарівний» (5-11класи), (грудень).

Заходи до Дня Соборності України та до Дня патріота (січень). Вшанування Державного прапору, заходи до Дня святого Валентина, до Дня виводу військ з Афганістану, до Дня Небесної Сотні (лютий). Акції на екологічну тематику: толока, висаджування алеї та парку «Перемоги» (квітень). Покладання квітів до пам’ятника борців за волю та незалежність України, створення відеороликів до Дня прощення і примирення (травень).

Робота з учнівським самоврядуванням:

- надання допомоги учням, які знаходяться під опікою, з малозабезпечених родин та багатодітних сімей, ознайомлення учнів з Кодексом безпечного середовища, 

- формування органів учнівського самоврядування, ярмарка гуртків «Кожен учень хоче знати, де свої таланти показати», робота по залученню дітей до спортивних секцій, проведено виборчі збори по класам по організації самоврядування(класні керівники, ЗДВР, педагог-організатор, психологічна служба школи);

- забезпечення соціального захисту дітей-сиріт, дітей які перебувають під опікою, дітей-інвалідів (класні керівники, ЗДВР, психологічна служба школи), (жовтень);

- контроль за відвідуванням учнями школи, засідання учнівського самоврядування з питань проведення заходів  «16 днів проти насильства», Всеукраїнського тижня права (ЗДВР, педагог-організатор, члени учнівського самоврядування), (листопад);

- засідання учнівського самоврядування з питань підготовки та проведення новорічних та різдвяних свят, координація роботи культурно-масового відділу (ЗДВР, педагог-організатор, члени учнівського самоврядування), (грудень);

- організація та проведення круглого столу на тему «Право, свобода, обов’язок та відповідальність (лютий);

Активно ведеться робота учнівського самоврядування у культмасових заходах школи та відділу освіти, культури, молоді та спорту Вирівської сільської ради. Упродовж 2021-2022 н. р. члени учнівського самоврядування під керівництвом президента «Шкільної країни» Шевчук Інни (учениці 11-Б класу) та педагога-організатора Пархомчук О.П. організували та провели ряд тематичних заходів очно та дистанційно, окремі були представлені відео та фото звітами, зокрема: «Олімпійський тиждень «Швидше, вище, сильніше» (Зданевич В.В.), «Тиждень протидії булінгу» (Михаревич Н.М.), «Парасолька миру» (Пархомчук О.П.), до Всесвітнього дня ходьби «Рухайся скільки б років тобі не було» (класні колективи 1-4 класів, Пархомчук О.П.), до Всесвітнього дня прибирання «Побачив, прибери» (здобувачі освіти всіх класів, Пархомчук О.П.), «День захисника та захисниць України» (Пархомчук О.П.). «Мова — це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її» до Дня писемності (члени учнівського самоврядування Тишкова І.Е.), «З Днем Гідності і Свободи» (члени учнівського самоврядування, Пархомчук О.П.), «Кольоровий тиждень толерантності з нашими розумниками» (Михаревич Н.М., Дячук М.В., Пархомчук О.П.) «Челендж до Дня толерантності» (Пархомчук О.П.),  «Ми пам'ятаємо! Україна пам'ятає, світ визнає!» до Дня пам’яті жертв голодомору (Пархомчук О.П., учнівський колектив 5-А,Б класів), «Подорож до країни Добра і Дружби"» до Дня дітей з особливими потребами (Пархомчук О.П.), «Де українка, там і хустинка» до Дня української хустки (Пархомчук О.П., учасники освітнього процесу), «Вітання військовослужбовців від Чудельської ЗОШ І-ІІІ ступенів » (учнями 11-х класів, керівник Абрамчук І.П.), свято «В український рідний край поспішає Миколай» для учнів 1-4 класів (Пархомчук О.П., члени учнівського самоврядування), «Новорічні свято для 5-8, 9-11 класів» (Пархомчук О.П., учасники освітнього пороцесу),  «Україна – це ми» до Дня Соборності України (Пархомчук О.П.), «Шкідливі звички – знак біди» для учнів 9-х класів (Михаревич Н.М., Дячук М.В.), участь у конкурсі «Збережімо грунти рідної України» (Шокот І.І.), тематичні заходи до Дня святого Валентина (Пархомчук О.П., лідери учнівського самоврядування), онлайн вітання до Дня святого Валентина від учнів 10-х класів (Ліхновська Т.І.), День Єднання та виконання Державного Гімну здобувачами освіти (Зданевич В.В., класні керівники), акція «Ангели пам’яті» до Дня Героїв Небесної Сотні (Пархомчук О.П., члени учнівського самоврядування), вшанування Державного Герба України (учасники освітнього процесу), відзначення Дня рідної мови «Вчительський флешмоб» (Тишкова І.Е.), участь в зональних змаганнях з баскетболу «Швидше, вище, сильніше» (Колодич І.О., здобувачі освіти 9-11 класів), вшанування славетного сина України, Великого Кобзаря, створення відео презентації (Гапонюк Л.А., здобувачі освіти 11-х класів), читання віршів Т.Г. Шевченка онлайн (вчителі початкових класів Подворчанська Н.П., Овсійчук О.П., вчителі-філологи: Овсійчук Л.А., Гапонюк Л.А., Вакуліна І.М.,Тишкова І.Е.), відеоролик «Творчість – один із заспокійливих методів під час війни» (Руднік Тетяна, Пархомчук О.П.), молитва учнів 9-Б класу в храмі с. Чудель та хвилина мовчання (Пархомчук О.П.), акція «Сади Перемоги» (члени трудового колективу та здобувачі освіти 11-х класів), участь у Всеукраїнському проєкті «Діти України за мир» (Зданевич В.В., Чумак Наталія, Пархомчук О.П.), відзначення Дня Землі, онлайн-вітання з міжнародним Днем щастя (Пархомчук О.П.), вшанування памяті дітей, що загинули під час війни (Пархомчук О.П., здобувачі освіти 9-х класів), участь в обласному відбірковому етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» (Шокот І.І., результати: Шокот Денис (7-Б), Кардаш Сергій (5-Б)), участь у флешмобі у підтримку ЗСУ «Повертайся живим» (Пархомчук О.П., здобувачі освіти 9-Б класу), відео до Дня примирення і Перемоги (Зданевич В.В., Пархомчук О.П.), флешмоб до Дня матері (Пархомчук О.П.), флешмоб «Квіти малювати – серце лікувати» (Михаревич Н.М.), участь у І етапі обласного-огляд конкурсу «Юна зірка» (Ліхновська Т.І., Пархомчук О.П.), відео презентація до Всесвітнього дня кульбаби (Пархомчук О.П.), відеозапис «У моїй Україні – сьогодні війна» (Яковець В.М., члени драматичного гуртка), флешмоб до Дня вишиванки «Квітуча Україна» (Пархомчук О.П.), флешмоб «Свято, що об’єднує українців по всьому світу» (Подворчанська Н.П.), онлайн захід до Дня Європи (Пархомчук О.П., Вакуліна Злата). 

2021-2022 н. р. в школі діяло 14 предметних гуртків та 6 платних за різними напрямками, зокрема: математичні, природничі, філологічні, художньо-естетичні, спортивні. Учасники вокального гуртка «Юність» посіли призові місця, а саме: Вакуліна Злата ІІ місце (учениця 6-А кл.) в конкурсі «Поліська Січ» та ансамбль І місце у етнографічному конкурсі «Віфлеємська зірка», керівник Ліхновська Т.І.

Учні та вчителі школи брали участь у конкурсах та змаганнях відділу освіти, культури, молоді та спорту Вирівської сільської ради. Так в конкурсі «Поліські пересмішники» посіли ІІ місце Кардаш Анастасія (учениця 4-Б класу, вчитель Овсійчук О.П.), ІІІ місця – Шевчук Інна, Чумак Наталія (учениці11-Б класу, вчитель Гапонюк Л.А.), Жук Дарина (учениця 9-А класу, вчитель Овсійчук Л.А.). Учні школи взяли участь в конкурсі «Україна без корупції» під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Шокот І.І. За результатами конкурсу маємо І місця Шокот Денис (учень 7-Б класу) та Жук Олександра (учениця 8-А класу), ІІ місце Жигула Олександра (учениця 5-А класу). Команда нашої школи  посіла ІІ місце у змаганнях з волейболу присвячених  Дню збройних Сил України по Вирівській сільській раді, керівник Колодич І.О. 

Отже, робота всіх учасників освітнього процесу була спрямована на досягнення поставленої мети та завдань у виховному аспекті школи, на реалізацію виховних програм та методичних рекомендацій МОН України, всебічного розвитку здобувачів освіти з патріотично-національного, превентивно-правового, екологічного, трудового, художньо-естетичного виховання.

                     Психологічний супровід учасників освітнього процесу

Активно працювала психологічна служба. Діяльність практичного психолога здійснювалась на основі річного плану, відповідно до основних напрямів діяльності:

-  психодіагностичний;

-  корекційно-розвивальний;

-  консультаційний;

-  просвітницький;

-  організаційно-методичний.

Основними напрямами діяльності роботи практичного психолога у 2020-2021 н.р. були:

- психологічний супровід здобувачів освіти 1-х класів в умовах нової української школи;

- проведення корекційно-розвиткових занять зі здобувачами освіти з особливими освітніми потребами з різними нозологіями;

- допомога та підтримка батьків дітей з особливими потребами;

-  формування у здобувачів освіти відповідальної та безпечної поведінки        в ситуаціях ризику, навичок здорового способу життя, збереження здоров'я, готовності до самореалізації;

-  попередження будь-яких видів і форм насильства та конфліктів серед здобувачів освіти. 

З метою забезпечення психологічного супроводу процесу адаптації першокласників до шкільного навчання у жовтні 2021  року проведено вивчення рівня адаптації першокласників. Обстежено 29 осіб. Адаптацію проводили за методикою «Сонечко-хмаринка». Також індивідуально з кожною дитиною проводене анкетування «Батьки з погляду дітей», для визначення психологічного клімату в сім’ї. З метою усунення  недоліків із  здобувачами освіти проведено групову корекційно-розвивальну роботу за програмою «Адаптація учнів 1 класу до навчання в школі». Психологічною службою школи разом із адміністрацією відвідано  уроки  в 1-х класах, на яких проведено спостереження за мікрокліматом та поведінкою здобувачів освіти, їхнім стилем спілкування з учителем і один з одним. У жовтні проводився квест для учнів 1-х класів «50 днів у школі», де були залученні діти старших класів.

      10 жовтня відзначали день психічного здоров’я, метою якого є скорочення поширення психічних захворювань. По класах проведено  тренінгові заняття та вивішено на дошку оголошень інформація про це. Також Поради вчителям, щодо збереження емоційного здоров’я «Осінні секрети хорошого настрою».

       З метою виявлення здобувачів освіти, які мають труднощі у соціально-психологічній адаптації, у жовтні 2021 року проведено комплексне дослідження процесу адаптації п’ятикласників до нових умов навчання в середній школі. Всього обстежено 45  осіб. Більшість дітей адаптувалась на високому рівні. З дезадаптованими учнями для усунення  цих недоліків за програмою «Я – п’ятикласник» із  здобувачами освіти проведено групову корекційно-розвивальну роботу. Заняття за цією програмою допомогли дітям навчитися володіти собою на уроках, розуміти емоційний стан і спонукальні  мотиви  як власної поведінки, так і поведінки вчителя та однокласників, а також звільнитися від негативних емоцій, пов’язаних  зі шкільними страхами, не реагувати на них необдуманими емоційними реакціями і діями.

 Корекційно-розвивальні заняття допомогли п’ятикласникам навчитися конструктивним формам поведінки, вмінню співпрацювати з ровесниками, усуненню надмірної тривожності і напруженості, керувати своїми емоціями та поведінкою.

Проводились заняття з учнями школи «Скажемо насильству – Ні». Виготовлялись долоньки та проводився флешмоби з учнями початкових класів до дня толерантності, проводились тренінгові заняття «Що таке толерантність» .

 Проводила анкетування з учнями НВП по профілактиці булінгу, діти добре ознайомлені із цим поняттям, вважають, що найчастіше зустрічається на вулиці у формі цькування. Більшість дітей вважають, що причиною цього є недостатнє спілкування дорослих з ними та вплив оточуючого середовища на них. Також було виготовлено буклети на кожен клас як уникнути булінгу.

 Проведено  тренінги щодо запобігання торгівлі людьми і організовано перегляд навчального відеофільму «Станція призначення – Життя». Після перегляду відеофільму результати заключного анкетування свідчили про підвищення рівня поінформованості учнів із цього питання.

Також, до Дня прав людини проводились заняття «Права та обов’язки дітей». Проводились бесіди по профілактиці шкідливих звичок із старшокласниками.

Задля профілактики агресивної поведінки, жорстокості та злочинності в школі проведено просвітницьку роботу з приводу попередження негативних явищ та можливих шляхів їх подолання, спрямовану на вирішення проблем і конфліктів мирними шляхами й оволодіння навичками конструктивної взаємодії з однолітками та дорослими. 

       Для вивчення професійної спрямованості, інтересів, схильностей і здібностей особистості здобувачів освіти 9-11 класів були використані методики, за допомогою яких старшокласники виявили провідні професійно значущі якості - комунікативні та організаторські схильності, переважаючий тип особистості, інтереси, нахили і здібності до обраної ними професії. 

      Задля допомоги у виборі професії та виду діяльності на підставі вивчення індивідуально-психологічних характеристик, професійних інтересів, нахилів, стану здоров’я здобувачів освіти і врахування попиту ринку праці нашого регіону здобувачам освіти школи надано індивідуальні та групові консультації, на яких вони отримали інформацію про світ професій, шляхи оволодіння цими професіями, ознайомилися з реаліями та перспективами ринку праці свого регіону.       

     Здійснено психолого-педагогічний супровід обдарованих  і здібних дітей.

 Складено банк даних обдарованих і здібних здобувачів освіти, який налічує 22 особи. 

       Усім здобувачам освіти надано індивідуальні консультації з питань вибору майбутньої професії, повноцінного розкриття їх здібностей та інтересів.

З випускниками школи (29 учнів) проведено онлайн-консультації «Незабаром іспит» , «Способи ситуативної саморегуляції під час іспитів». Також їм надано рекомендації з попередження стресів перед іспитами та поради з  підготовки до іспитів та зовнішнього незалежного оцінювання.

      Для всіх учасників освітнього процесу проведено тиждень психології. Проведено показ відео, презентацій, проведення бесід, виховних годин. Цей тиждень сприяв підвищенню психологічної культури вчителів, батьків та здобувачів освіти. 

     Значна увага приділялась консультативній діяльності. Протягом навчального року проведено індивідуальні онлайн-консультації для всіх учасників освітнього процесу в умовах карантину за допомогою Viber. Особлива увага приділялася консультуванню всіх учасників освітнього процесу щодо стресостійкості та подолання тривоги в умовах воєнного стану. Основні проблеми, з якими звертаються  за консультацією до психолога здобувачі освіти, - це проблеми жорстокого поводження, самореалізації, відносин  у колективі та з батьками й внутрішньо-особистісні. Батьки найчастіше звертаються  з  проблемами адаптації в соціумі  та вихованню дітей. 

     З педагогічним колективом проведено виступи та тренінги з питань протидії булінгу, формуванню загальнолюдських духовно-моральних цінностей та позитивного психоемоційного клімату в шкільному колективі.

 

Формування інклюзивного, розвивального

та мотивуючого до навчання освітнього простору

У школі організоване інклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми потребами, проте воно потребує матеріального забезпечення та розумного пристосування приміщень для дітей з особливими потребами. На сайті школи оприлюднено Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами закладу. В наявності індивідуальний навчальний план та індивідуальна навчальна програма з учнями, для дітей з особливими освітніми потребами, проводяться корекційні заняття. До розроблення індивідуальної програми розвитку залученні батьки. У закладі забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу дитини з ООП, налагоджено співпрацю педагогічних працівників, ІРЦ щодо навчання дитини з ООП. У закладі формуються навички здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки здобувачів освіти в освітньому процесі. Про це свідчать заходи, які заплановані у річному плані школи, а також інформація про проведені заходи, які оприлюднені на сайті школи. До їх проведення залучено батьків здобувачів освіти.

 Заклад освіти має обладнання та засоби навчання для формування ключових компететностей та наскрізних умінь учнів в недостатній мірі, потребує покращення матеріально-технічна база. У закладі функціонує бібліотека як для зберігання навчальної літератури так і для забезпечення навчально-пізнавальної діяльності учнів. У бібліотеці діють виставки книг: змінні відповідно до знаменних і пам’ятних дат. Для учнів перших класів книги розкладені на столиках для кращого доступу і перегляду їх. Для учнів старших класів створено тематичні полички за жанрами як фантастика, детективи, героїчні книги. Інформація про проведені заходи завідувачкою бібліотеки згідно річного плану школи висвітлюється на вебсайті закладу та сторінці у Фейсбук. Водночас бібліотека забезпечена комп’ютерною технікою.  Фонд бібліотеки  складає художня література – 5302 (36617,48 грн.); підручники – 8239 (285666,48 грн.): 1-4 кл. – 2245, 5-9 кл. – 3920, 10-11 кл. – 1749; навчальні посібники – 325. Освітні ресурси бібліотеки використовуються для проведення навчальних занять, позаурочних заходів. Обладнання приміщення бібліотеки застаріле. 

 

    Напрям 2. Здобувачі

 

На початку 2021/2022  навчального року у школі було відкрито 22 класи, із них 1-4-х - 8 класів, 5-9-х – 10 класів, 10-11-х – 4 класи. Мова навчання – українська. Станом на 01.09.2021 кількість учнів становила 421 учень. Середня наповнюваність учнів у класах складала 18 осіб. 

Упродовж року зі школи вибуло 5  учнів у зв’язку зі зміною місця проживання, прибуло 5 учнів. Кількість учнів на кінець навчального року становила  421 учень. Починаючи із 24.02.22 р. тимчасово до освітнього процесу було долучено станом на 03 червня 2022 року 76 учнів: 3 учні із Київщини та  Херсонщини, 74 учні із трьох шкіл м. Маріуполь Донецької області. 3 учні, згідно заяв батьків навчалися за індивідуальною формою навчання (педагогічний патронаж). У 2021-2022 навчальному році було відкрито 4 інклюзивні класи, у яких здобували освіту 5 дітей з ООП. 

Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої

для здобувачів освіти системи оцінювання

їх навчальних досягнень

Навчальні досягнення здобувачів освіти у закладі здійснюється за наявними й оприлюдненими на сайті закладу критеріями, правилами та процедурами, які враховують компетентнісний підхід у навчанні, спрямований не на відтворення знань, а на вміння застосовувати ці знання. Критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти розробляються вчителями на основі рекомендацій МОН та з огляду на особливості предмету (курсу), який вони викладають, умови роботи закладу освіти, структуру освітньої програми. Критерії оцінювання педагоги розробляють для забезпечення чіткості, аргументації та усвідомлення здобувачами освіти виставленої оцінки.

Здобувачі освіти отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень. Ця інформація  відкрита, прозора, зрозуміла батькам та учням, націлена на розвиток учня. Відповідно до рішення педагогічної ради від 30.08.2021 № 1 оцінювання навчальних досягнень учнів 1-2 здійснювалося вербально, а 3-4 класах -  рівневе оцінювання результатів навчання (відповідно до наказу МОН від 13.07.2021№813); оцінювання навчальних досягнень учнів 5-11 класів здійснювалося за 12-бальною шкалою (відповідно до наказу МОН України від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»). Під час оцінювання навчальних досягнень учнів учителі дотримувалися принципів академічної доброчесності:  на виставлення оцінок не  впливали жодні інші чинники, крім результатів навчання.

Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти в закладі спрямоване на розвиток учнів та коригування результатів навчання. У закладі освіти один раз на семестр проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти, відбувається постійний аналіз динаміки навчальних досягнень учнів на засіданнях педагогічної ради, методичних об´єднаннях. Через результати навчальних досягнень досліджується адаптація новоприбулих учнів, прослідковується співвідношення між результатами моніторингів та річним оцінюванням з предметів і курсів. За результатами аналізу динаміки навчальних досягнень приймаються педагогічні та управлінські рішення щодо їх коригування. Вчителі 1-4-х класів, які працюють з умовах реалізації НУШ, ведуть спільно з дітьми учнівські портфоліо, заповнюють свідоцтва досягнень. Здобувачі освіти в основному усвідомлюють, з якою метою здійснюється оцінювання їх начальних досягнень.

Оцінювання в закладі спрямоване на розвиток учнів і жодним чином не було інструментом покарання. З цією метою педагоги застосовували формувальне 

оцінювання. Оцінка стала важливим мотиваційним чинником для учня та показником його прогресу в навчанні.

 

Застосування внутрішнього моніторингу,

що передбачає систематичне відстеження

та коригування результатів навчання здобувача освіти

Педагогічними працівниками відстежувався особистий поступ кожного учня для формування позитивної самооцінки, підтримки бажання навчатися, запобігання  побоюванням помилятися. Застосовували різні форми контролю: тестування, самостійні, творчі роботи.

З боку керівництва закладу проводився постійний аналіз навчальних досягнень учнів з метою виявлення об’єктивного та раціонального підходу до оцінювання навчальних досягнень учня з боку вчителя, простеження системності в оцінюванні учнів, динаміки їхніх навчальних досягнень, вивчення якості освітнього процесу, корекції освітньої діяльності педагогів, простеження компетентнісного підходу в системі оцінювання:

1. Контрольні роботи за текстами адміністрації з основних предметів щосеместру.

2. Узагальнюючий моніторинг стану успішності за підсумками семестрів та року.

 

Моніторинг рівня навчальних досягнень учнів по класах за І семестр

Клас

Якість знань учнів класу

Високий

Достатній

Середній

Початковий

5-А

37,5%

1

8

14

1

5-Б

38%

8

13

-

6-А

32%

7

14

1

6-Б

27%

7

17

2

7-А

19%

1

3

16

1

7-Б

26%

5

15

2

8-А

27%

6

12

4

8-Б

20%

5

15

4

9-А

35%

1

7

12

3

9-Б

10%

2

13

5

10-А

25%

4

7

5

10-Б

37,5%

1

5

10

-

11-А

28,5%

4

2

8

11-Б

27%

3

1

9

2

298

7

72

181

38

2,4%

24,2%

60,6%

12,8%

 

Моніторинг рівня навчальних досягнень учнів по класах за ІІ семестр та рік

Клас

Кількість учнів

Високий рівень

Достатній рівень

Середній рівень

Початковий рівень

ІІ семестр % якісної успішності

Річна % якісної успішності

ІІ семестр

Річна

ІІ семестр

Річна

ІІ семестр

Річна

ІІ семестр

Річна

5-А

23

2

3

9

7

12

13

-

-

47,8

43,5

5-Б

21

-

2

11

8

10

11

-

-

52,4

47,6

6-А

21

1

1

5

5

15

15

-

-

28,6

28,6

6-Б

26

-

-

9

9

17

17

-

-

34,6

34,6

7-А

20

1

1

5

5

14

14

-

-

30

30

7-Б

23

2

2

4

4

17

17

-

-

26

26

8-А

22

1

1

9

9

12

11

-

1

45,5

45,5

8-Б

24

1

2

3

4

19

17

1

1

16,7

25

9-А

23

2

2

9

7

12

14

-

-

47,8

39,1

9 -Б

20

-

-

7

5

12

14

1

1

35

25

10-А

16

-

-

5

6

9

8

2

2

31,3

37,5

10-Б

16

2

2

7

8

7

6

-

-

56,3

62,5

11-А

14

-

-

6

6

8

8

-

-

40

40

11-Б

15

3

3

3

2

9

10

-

-

40

33,3

          

          284

15

19

92

85

173

175

4

5

5,3%

6,7 %

32,4%

29,9 %

60,9%

61,6%

1,4%,

1,8%

19 учнів (5%) 5-11 класів мають високий рівень навчальних досягнень та нагороджені Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні». 

Навчальний план включав інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачено додаткові години на поглиблене вивчення предметів та факультативи. Інваріантна і варіативна складові робочого навчального плану використані повністю. Вчителі забезпечили виконання вимог програм щодо :

  • проведення контрольних, лабораторних, практичних, творчих робіт;

  • оцінювання результатів освітньої діяльності учнів;

  • проведення екскурсій та навчальної практики.

Фронтально було перевірено стан викладання та рівень навчальних досягнень з

німецької мови, зарубіжної літератури, історії України, всесвітньої історії, правознавства, фізичної культури, захисту України. Таким чином, робота з реалізації освітньої програми та навчального плану повністю завершена. У наступному навчальному році слід звернути особливу увагу на раціональність розподілу годин інваріантної і варіативної складової робочого навчального плану з урахуванням профільності і допрофільності навчання у школі.

 

Напрям 3. Педагоги

 

Кадрове забезпечення

Упродовж року навчальний заклад  був забезпечений кадрами. 

У 2021/2022  навчальному році у школі працювало 49 вчителів, у тому числі 2 заступника з навчально-виховної роботи, 1 заступник з виховної роботи,  1 педагог-організатор, 1 соціальний педагог, 1 практичний психолог,  1 майстер виробничого навчання, 4 асистенти вчителя,  4  учителі, що перебувають у соціальній відпустці та 1 педагог протягом року пішов у відпустку по вагітності та пологам. Крім цього по договору працювали 1 логопед та 1 реабілітолог. 

Якісний склад вчителів-предметників має наступний розподіл за кваліфікаційними категоріями:

1

Вища категорія

15

31%

2

І категорія

12

24 %

3

ІІ категорія

5

11%

4

Спеціаліст 

9

18%

5

Молодший спеціаліст

4

8%

6

Асистент вчителя

4

8%

7

«Старший учитель»

8

16%

8

«Відмінник освіти»

1

2%

 

Ефективність планування, організація освітнього процесу

 

Педагогічні працівники планують свою діяльність відповідно до Державних стандартів початкової, базової і повної загальної середньої освіти, інструктивно-методичних рекомендацій щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2021-2022 навчальному році.

Згідно з Річним планом роботи на 2021-2022 н. р. педагогічний колектив працював  над єдиною методичною проблемою «Удосконалення основних професійних компетентностей вчителя з метою підвищення ефективності уроку як основної форми освітнього процесу». Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методики проведення уроку. 

Усі педагогічні працівники закладу освіти, за підсумками вивченої документації (календарно-тематичних планів), планують свою професійну діяльність відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України та освітньої програми закладу, аналізують її результативність. В освітньому процесі використовують календарно-тематичне планування, що відповідає освітній програмі закладу освіти та корегують його у разі потреби (карантинні обмеження, припинення освітнього процесу, проведення освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання). Календарно-тематичні плани складаються на семестр та погоджуються заступником директора. Календарно-тематичне планування розробляється не тільки для класно-урочної, але й для інших форм освітнього процесу: гурткової роботи, роботи класних керівників, роботи практичного психолога, соціального педагога, педагога-організатора. Відповідно до річного плану роботи школи та програми здійснення моніторингу освітнього процесу адміністрацією школи здійснюється перевірка календарнотематичного планування педагогічних працівників один раз на семестр та надаються рекомендації в разі виявлення недоліків.

Вчителі закладу освіти аналізують результативність власної педагогічної діяльності з урахуванням індивідуальних особливостей учнів, результатів їхнього навчання, та враховують результати аналізу при подальшому плануванні роботи. Адміністрація здійснює моніторинг виконання освітніх програм та календарних планів двічі на рік. У разі виявлення прогалин вживає заходи щодо їх усунення. Календарно-тематичне планування більшості педагогічних працівників закладу освіти забезпечує досягнення очікуваних результатів навчання, що передбачені для даного віку учнів Державним стандартом загальної середньої освіти та сприяє компетентнісному підходу у навчанні. За підсумками спостереження за проведенням навчальних занять, вивчення документації (календарно-тематичних планів, результатів контрольних робіт) педагогічні працівники використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, у тому числі технології дистанційного навчання у разі потреби (карантинні обмеження, припинення освітнього процесу). Впроваджують в освітній процес форми і методи роботи, які сприяють розвитку творчої, пошукової та аналітичної роботи учнів. Питання впровадження компетентнісного підходу розглядаються на засіданнях педагогічної ради, засіданнях методичної ради, засіданнях методичних об´єднань, нарадах при директорові.

Однією з пріоритетних була проблема підвищення професійного рівня вчителя через самоосвіту та самовдосконалення. Тому основне завдання організованих заходів—включити вчителів у процес вдосконалення особистої кваліфікації, перетворити її на об’єкт цього вдосконалення. Саме тому в плані роботи школи, а також у планах методичних структур були передбачені індивідуальні та колективні форми роботи: робота над науково-методичною проблемою, самостійна робота над методичною темою, самоосвіта, консультування, творчі звіти, опрацювання фахових журналів і методичної літератури. 

З педагогами закладу проведені інструктивно-методичні наради: «Від конфлікту до культури педагогічного спілкування. Академічна доброчесність вчителя», «Створення ситуації успіху в навчальній діяльності школярів», «Формування навичок ХХІ століття: критичне та продуктивне мислення і вирішення проблем», «Тематичний день як одна з форм організації освітнього процесу», «Цифрові освітні ресурси на допомогу вчителю».

Впродовж навчального року проводився постійний аналіз роботи вчителя: динаміка навчальних досягнень учнів, незалежне тестування навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо. Моніторинг дав змогу проаналізувати роботу не тільки класних колективів загалом, але і досягнення здобувачів освіти.

Результати спостереження за відвіданими навчальними заняттями та проведеними контрольними зрізами використовуються в закладі освіти для підвищення якості освітньої діяльності. Методичні матеріали, розробки навчальних занять педагогічних працівників, які успішно впроваджують компетентнісний підхід у освітньому процесі оприлюднюються на вебсайті закладу освіти, ЮТуб каналі та сторінках в соціальних мережах. Педагогічні працівники закладу освіти беруть участь у формуванні та реалізації індивідуальних освітніх траєкторій для здобувачів освіти, які цього потребують, розробляють індивідуальні освітні траєкторії (складають завдання, перевіряють роботи, надають консультації, проводять оцінювання навчальних досягнень, беруть участь у роботі команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП, тощо) та відстежують їх результативність. У закладі освіти індивідуальна освітня траєкторія розроблена на навчальний рік для учнів: 

- які навчаються за індивідуальною  формою педагогічний патронаж; 

- мають особливі освітні потреби; 

- обдаровані діти. 

За підсумками вивчення документації (індивідуальних навчальних планів) при розробці індивідуальних освітніх траєкторій переважна більшість вчителів враховують індивідуальні особливості, здібності та розвиток здобувачів освіти, співпрацюють із практичним психологом, батьками.

У 2021-2022 навчальному році за рішенням педагогічної ради, наказу директора школи з метою реалізації індивідуальної освітньої траєкторії організовано навчання дітей з ООП у інклюзивних класах для п’яти  учнів. Для 3 учнів організоване навчання за індивідуальною формою педагогічний патронаж.

Для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії під час карантинних обмежень, введення воєнного стану організована форма навчання з використанням технологій дистанційного навчання у синхронному та асинхронному режимі. У закладі освіти педагогічні працівники використовують та створюють освітні ресурси (електронні презентації, відеоматеріали, методичні розробки, вебсайти, блоги).

За підсумками спостереження за проведенням навчальних занять простежується наскрізний процес виховання практично з усіх предметів. Переважна більшість педагогічних працівників використовують зміст предмету (курсу) для формування суспільних цінностей, виховання патріотизму у здобувачів освіти у процесі їх навчання, виховання та розвитку. Під час проведення уроків педагоги школи формують ключові компетентності учнів, повагу до державної мови, культури, закону, реалізують наскрізні змістові лінії, розвивають у здобувачів освіти загальнолюдські цінності, розвивають навички співпраці та культуру командної роботи. 

 

Інформаційно – комунікаційні технології

 в освітньому процесі

 

Потужний потік нової інформації, реклами, застосування комп'ютерних технологій на телебаченні, розповсюдження ігрових приставок, електронних іграшок і комп'ютерів сприяють вихованню дитини та її сприйняттю навколишнього світу.

Раніше інформацію з будь-якої теми дитина могла отримати за різними каналами: підручник, довідкова література, лекція вчителя, конспект уроку. Але сьогодні, з огляду на сучасні реалії, вчитель повинен вносити в освітній процес нові методи подачі інформації.

Допомогти вчителю у вирішенні цього непростого завдання може поєднання традиційних методів навчання та сучасних інформаційних технологій, у тому числі і комп'ютерних. Адже використання комп'ютера на уроці дозволяє зробити процес навчання мобільним, строго диференційованим та індивідуальним.

Переваги використання ІКТ:

-  дистанційне навчання;

-  індивідуалізація навчання;

-  інтенсифікація самостійної роботи учнів;

-  зростання обсягу виконаних на урок завдань;

-  розширення інформаційних потоків при використанні Internet;

-  підвищення мотивації та пізнавальної активності за рахунок різноманітності форм роботи, можливості включення ігрового моменту.

Педагогічні працівники школи в освітньому процесі застосовують інформаційно-комунікаційні технології. У ході спостереження виявлено, що інформаційно-комунікаційні технології переважна більшість педагогів закладу використовують у своїй професійній діяльності вчителя, класного керівника, члена предметної методичної комісії: для пояснення навчального матеріалу, активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти, для унаочнення уроків, шкільних заходів, використовуючи готові освітні ресурси: електронні презентації, відеоматеріали, електронні підручники, інтернет-технології для пошуку актуальної інформації. Близько половини вчителів створюють власні електронні ресурси, методичні блоги, сайти, електронні тести, роздатковий та дидактичний матеріал, використовують нові освітні технології для дистанційного та змішаного навчання, віртуальні дошки, проводять навчальні заняття з використанням електронної дошки, проводять веб-квести, вебінари.

У 2021-2022 навчальному році в закладі пробували запровадити корпоративну електронну платформу Google Classroom, але ще працюємо над цим,  за допомогою якої вчителі проводили онлайн-уроки через застосунок Google Meet як в синхронному режимі,  так і в асинхронному.

 

Постійне підвищення професійного рівня і 

педагогічної           майстерності педпрацівників

Відповідно  до Постанови КМУ № 800 від 21.08.2019 року  про "Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників" педагогічні працівники закладу щорічно підвищують свій професійний і загальнокультурний рівень та педагогічну майстерність.

Основними видами підвищення кваліфікації є:

-   навчання за програмою підвищення кваліфікації при РОІППО;

-  участь у семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах.

Більша частина педагогічних працівників проходила курси підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання на освітніх платформах "EdEra",  "Prometheus", "На Урок",  "Всеосвіта", що є суб'єктами підвищення кваліфікації. Один педагогічний працівник закладу освіти пройшов навчання супервізорів для надання методичної допомоги педагогічним працівникам, підпорядкованим відділу освіти, культури, молоді і спорту Вирівської сільської ради, про що має відповідний сертифікат.

У 2021-2022 навчальному році атестувалося 10 педагогічних працівників відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників (наказ Міністерства освіти України від 06.10.2010р. № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010р. за №1255\18550).

За перспективним графіком проходження атестації у 2021/2022 навчальному році атестувалися 10 учителів відповідно до  Типового положення про атестацію педагогічних працівників було скориговано графік курсової перепідготовки.

Атестація здійснювалась на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації педагогічної майстерності, результатів їхньої педагогічної діяльності шляхом проведення контрольних робіт, зрізів знань учнів, тестування, відвідування уроків, позакласних заходів з урахуванням думки батьків та учнів, звітів про роботу на засіданнях методичних об’єднань. У листопаді 2021 р. та лютому 2022 р. пройшли тижні вчителів, які атестувалися, в ході яких  було проведено відкриті уроки, позакласні заходи.

Планування й організація роботи з атестації базувалися на основних принципах, головними з яких є особистісно орієнтований підхід до вчителя, який атестується, гуманність і демократичність взаємин шкільної адміністрації й педагогів, що забезпечує відкритість і колегіальність при проведенні атестації.

У період атестації вчителями на належному науково-методичному рівні були проведені відкриті уроки та виховні заходи. Результати атестації такі: 

  • атестовано на відповідність посаді та підтвердження раніше присвоєній  кваліфікаційній категорії  «спеціаліст вищої категорії»:

  • Легкобит Ліну Анатоліївну;

  • Вакуліну Ірину Михайлівну;

  • Овсійчук Любов Анатоліївну;

  • Онопрійчук Аллу Федорівну;

  • Яковець Федору Іванівну.

  • атестовано на відповідність посаді та встановлення  кваліфікаційної категорії  «спеціаліст вищої категорії» Абрамчук Ірину Петрівну.

  • атестовано на відповідність посаді та встановлення  кваліфікаційної категорії  «спеціаліст другої категорії» Абрамчук Катерину Геннадіївну.

  • атестовано на відповідність посаді та підтвердження раніше присвоєній  кваліфікаційній категорії  «спеціаліст першої категорії» Дякову Тетяну Михайлівну.

  • атестовано на відповідність посаді та підтвердження раніше встановленому 11 тарифному розряду.

  • підтверджено раніше встановлене педагогічне звання «старший учитель»:

  • Овсійчук Олені Петрівні;

  • Овсійчук Любові Анатоліївні;

  • Яковець Федорі Іванівні.

  •   встановлено педагогічне звання «старший учитель»:

  • Вакуліній Ірині Михайлівні;

  • Онопрійчук Аллі Федорівні.

Результати атестації продемонстрували обізнаність вчителів в питаннях  чинного законодавства в галузі освіти, навчально-методичного забезпечення предмету, який викладається, ведення шкільної документації, психолого-педагогічної та методичної літератури, нових освітніх технологіях та методиках  щодо організації освітнього процесу. Атестаційна комісія підготувала узагальнений висновок про педагогічну та методичну діяльність кожного вчителя, що атестувався, склала протоколи оцінювання системи і досвіду роботи. Підсумки атестації педагогічних працівників школи у 2021/2022 навчальному році відображено у наказі «Про підсумки атестації педагогічних працівників у 2022 році».

У закладі створені умови для організації методичної роботи, впровадження інноваційних технологій, консультаційна допомога вчителям. 

Виходячи з вимог сьогодення, педагогічний колектив   ефективно працює над впровадженням інноваційних технологій  навчання та виховання, а саме: технології особистісно зорієнтованого навчання, компетентнісного навчання, рівневої диференціації, розвитку критичного мислення, інформаційно-цифрових  технологій навчання, ігрових технологій, проектних технологій. 

Колективом школи опрацьовано велику кількість науково-методичної літератури з метою ознайомлення з сучасними підходами до роботи в Новій українській школі. Постійно проводиться консультаційна робота в межах шкільних методичних об’єднань, Школи молодого вчителя. Вчителі школи взяли участь у І етапі Ярмарки педагогічної творчості у 2022 році та показали гарні результати (Шокот В.Г - ІІм.  (вчитель біології та хімії) та Бортнік М.І. – Ім. (вчитель основ здоров’я)). Вчитель фізичної культури Колодич І.О. взяв участь в конкурсі «Олімпійський куточок» та посів ІІ місце серед шкіл територіальної громади.

                    

                      Педагогіка партнерства, співпраця з батьками 

Система виховної роботи школи складається на основі взаємодії школи, батьків та вчителів.

Педагогічні працівники закладу освіти діють на засадах педагогіки партнерства. Вчителі школи максимально враховують права дитини, її здібності, потреби та інтереси, на практиці реалізуючи принцип дитиноцентризму (Концепція «Нова українська школа»).

Чільне місце у вихованні дитини завжди відводилося сім’ї, а тому співпраця навчального закладу з батьками має  кілька важливих стратегічних напрямків.

1.  Організація діяльності батьківського комітету закладу, батьківських комітетів класів :

-  обрання батьківського комітету закладу, класів (вересень 2021);

-  робочі питання щодо організації освітнього процесу в умовах епідемічної безпеки, харчування (участь в анкетуванні);

-  загальношкільні батьківські збори за участю батьків:

Протокол  № 1 від 10.09.2021 "Організація освітнього процесу в умовах різних рівнів епідемічної безпеки. Організація БЖ в навчальному закладі. Алгоритм дій на випадок захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19. Забезпечення засобами індивідуального захисту та дезінфекції.  Створення безпечних умов і правил особистої гігієни в умовах «зеленого рівня».

2. Психолого-педагогічна освіта батьків (формування стосунків з дітьми, попередження насильства в сім’ях, створення умов для збереження життя та здоров’я дітей тощо):

- індивідуальні бесіди з батьками (протягом року);

- надання методичної допомоги батькам, консультування  (протягом 2021-2022 навчального року) .

3. Участь батьків в загальношкільних творчих заходах (організація діяльності під час канікул, освітнього процесу):

- допомога в створенні новорічних іграшок  та новорічних композицій  (грудень 2021);

- допомога в створенні поробок із вторинної сировини, годівничок, участь в шкільних конкурсах.

4.Навчання батьків (шляхом надання методичної літератури, онлайн–зборів), надання інформації за необхідністю.

5.Контроль за навчанням вдома (онлайн-навчання учнів);

6.Класні батьківські збори (у форматі офлайн, онлайн протягом року).

Таким чином, співпраця з батьками є ключовим елементом у створенні такого середовища, де діти почуватимуться щасливими та захищеними, відчуватимуть підтримку родини та зможуть максимально розвивати свій потенціал.

 

 

Організація педагогічної діяльності та навчання

здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності

Педагогічні працівники намагаються демонструвати власний приклад неухильного дотримання академічної доброчесності. На виконання вимог ст.42 Закону України "Про освіту" у закладі розроблено Положення про академічну доброчесність педагогічних працівників та здобувачів освіти, схвалене на засіданні педагогічної ради (Протокол №5 від 16.03.2020 року). Учителі  дотримувалися академічної доброчесності під час провадження педагогічної діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання. Вони наскрізно інформували учнів та батьків про необхідність дотримання норм академічної доброчесності. Адміністрація закладу через спостереження, вивчення документації періодично моніторила стан дотримання академічної доброчесності.

 

                     

 

  Напрям 4. Управлінські процеси закладу освіти

 

У 2021-2022 навчальному році школа працювала згідно перспективного плану Чудельської ЗОШ І-ІІІ ступенів на 20   -2022 роки, який схвалено на засіданні педагогічної ради (Протокол №1 від 28.08.2020 року).

У закладі створено робочу групу, яка працюватиме над проектом  Стратегії розвитку Чудельської ЗОШ І-ІІІ ступенів на 2023–2028 роки.

Школа оприлюднює інформацію про свою діяльність на сайті закладу  та офіційній сторінці у фейсбук задля інформування учасників освітнього процесу та громади відповідно до вимог ст.30 Закону України "Про освіту".

Штат закладу сформовано відповідно до штатного розпису.

Школа працює за 5 – денним робочим тижнем.  Контингент складає 425 осіб.

Освітню програму складено за Типовими освітніми програмами:

  • для 1–2 класів – за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Р.Б.Шияна, затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 №1272;

  • для 3–4 класів – за Типовою освітньою програмою, затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 №1273;

  • для 5–9 класів – за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженими наказом МОН України від 20.04.2018 №405;

  • для 10–11 класів – за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженими наказом МОН України від 20.04.2018 №408;

  • для учнів з ООП  5-9 класів  - за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженими наказом МОН України від 20.04.2018 №405; за Типовою освітньою програмою спеціальних закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженими наказом МОН України від 12.06.2018 №627.

Робота школи здійснювалася на основі Річного плану роботи закладу відповідно до перспективного плану розвитку школи та з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу.

Метою управлінської діяльності є координація дій усіх учасників освітнього процесу, створення умов для їх продуктивної творчої діяльності.

     Основні завдання, які вирішувалися протягом навчального року:

  • Формування ефективної системи планування діяльності навчального закладу. Систематичний моніторинг поставлених цілей і завдань.

  • Продовження формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності.

  • Формування і підтримка відносин довіри, прозорості, етичних норм.

  • Забезпечення відповідної підготовки педагогів, здатних якісно надавати освітні послуги здобувачам освіти з метою формування ключових компетентностей.

  • Прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу.

  • Організація освітнього процесу  на засадах людиноцентризму.

Організаційно-педагогічну модель управлінської діяльності складають: загальні збори трудового колективу (2 засідання) ; педагогічна рада ( 13 засідань); рада школи (4 засідання); атестаційна комісія (3 засідання); учнівське самоврядування.

Однією із провідних форм методичної роботи школи є педагогічна рада, яка досліджує і розв’язує злободенні питання життя навчального закладу, стимулює розвиток творчого потенціалу педколективу, ріст професійної майстерності вчителів, вихователів, керівників гуртків. При визначенні змісту роботи педагогічної ради ми обираємо насамперед ті питання, які цікавлять увесь педагогічний колектив і колегіальне вирішення яких сприятиме формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечить істотне піднесення якості освітнього процесу. Протягом навчального року розглянуті такі питання:

  • Про пріоритетні напрямки роботи школи та завдання на 2021-2022 навчальний рік.

  • Про  вибір та замовлення підручників для учнів 9 та 5 класів  ЗЗСО на 2022-2023  навчальний  рік.

  • Про затвердження Положень про раду школи, педагогічну раду школи, дистанційне навчання.

  • Про погодження річного плану роботи школи на 2021-2022 навчальний рік.

  • Про новий порядок організації інклюзивного навчання.

  • Формувальне оцінювання, як засіб визначення індивідуальних можливостей і досягнень кожного учня.

  • Затвердження переліку модельних програм для 5 класу на 2022-2023 навчальний рік НУШ.

  • Про погодження курсів, які пройдені педагогічними працівниками у різних суб’єктів.

  • Про організоване завершення навчального року 2021-2022.

  • Про  забезпечення наступності початкової та середньої ланок освіти, особливості оцінювання .

  • Про рівень навчальних досягнень учнів за 2021-2022н.р.

  • Про обговорення проекту  Освітньої  програми  закладу та погодження педагогічного навантаження  на 2021-2022 навчальний рік.

  • Про підсумки роботи педагогічного колективу у 2021-2022 навчальному році.

   Питання інформаційного та навчального характеру розглядалися на методичних оперативках та нарадах як при директору так і при заступнику директора.

Згідно з річним планом роботи школи на 2021-2022 н.р., з метою поглиблення знань з проблем навчання та виховання, обміну досвідом, розвитку ініціативи та творчості педагогів, пропаганди активного способу життя закладу у школі проведено предметні тижні навчальних предметів та початкових класів. Реалізуючи  науково-методичну проблему школи в своїй педагогічній діяльності учителі демонстрували під час проведення показових уроків з використанням інноваційних технологій, інтерактивних методик та використання ІКТ. Вчителі закладу брали участь у онлайн-вебінарах, конкурсах, акціях.   У цьому навчальному році  в районному професійному конкурсі «Учитель року 2022» вчителі Чудельської ЗОШ І-ІІІ ступенів не прийняли участі.

 

Головні завдання школи:

  • подальша реалізація Державних стандартів загальної освіти;

  • створення умов для поліпшення якості освітніх послуг, особистісної реалізації змісту освіти, індивідуалізації навчання, забезпечення практичної спрямованості освіти шляхом залучення найкращого педагогічного досвіду, розвитку й оптимального використання матеріально-технічної бази школи, якісної організації профільного навчання, ефективної співпраці з вищими навчальними закладами;

  • забезпечення умов якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання;

  • забезпечення стовідсоткового оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями всіма педагогами відповідно до нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти;

  • формування освітнього простору та позитивного іміджу школи;

  • створення „ситуації успіху” для кожного учня;

  • створення безпечного освітнього середовища шляхом упровадження здоров’язбережувальних технологій навчання й виховання, дотримання санітарного регламенту, упровадження ефективних методів впливу з метою формування в учнів та їхніх батьків цінності здоров’я, створення умов для запобігання шкідливим звичкам, дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності;

  • виявлення обдарованих учнів, створення умов для розвитку здібностей школярів, залучення їх до світових освітніх стандартів;

  • формування  конкурентоспроможного   випускника   школи   в   умовах      глобалізації освітнього простору;

  • формування    у     кожного    учня     потреби    до     саморозвитку    та       самовдосконалення;

  • виховання   почуття   глибокого   патріотизму,   взаємоповаги,   добра         та справедливості;

  • зміцнення матеріально-технічної бази школи.

Школа планує здійснювати комплексний підхід до реалізації програми фізичного і психічного здоров`я учнів, враховує адаптаційні процеси на всіх ступенях навчання, прагне успішно вирішувати питання формування загальної культури особистості, адаптації учнів до життя в суспільстві.

Для реалізації головних пріоритетів, мети та завдань школи необхідне інформативне забезпечення, учительський потенціал, підтриманий відповідною матеріально-технічною базою.

 

Умови досягнення головних завдань школи

Найважливішою умовою досягнення головних завдань школи закладу освіти є комплексне вирішення проблем, пов`язаних зі структурою освіти, її змістом, науково-методичним, фінансовим, матеріально-технічним забезпеченням, а саме:

  • розвиток системи освіти як національної (філософія освіти, принципи, зміст);

  • демократизація системи освіти;

  • орієнтація науково-методичної роботи вчителів на реалізацію сучасних ефективних педагогічних технологій, передового педагогічного досвіду, яка забезпечує широку інтеграцію з освітніми системами України та зарубіжних країн;

  • пошук шляхів і способів диференціації та індивідуалізації навчання, розробка різних варіантів навчальних планів та програм;

  • створення оптимальних умов для розвитку інтересів, здібностей, творчості;

  • створення в педагогічному колективі умов для креативної діяльності, атмосфери творчості, пошуку нових ідей у модернізації форм, методів і способів освітнього процесу шляхом науково-педагогічного та інформаційного забезпечення;

  • подальший розвиток психологічної служби, спрямованої на особистісно орієнтоване навчання і виховання учнів, створення атмосфери творчості та комфорту;

  • забезпечення школи сучасним комп`ютерним обладнанням і програмами, автоматизація процесу управління школою.

Складовими частинами єдиної педагогічної теми є:

 

В управлінні:

  • оптиматизація методичної роботи школи;

  • створення оптимальних умов для здійснення педагогічними працівниками результативної самоосвітньої діяльності;

  • підвищення   рівня підготовки та проведення колективних форм роботи з метою подальшого вдосконалення дидактичної компетентності вчителів;

  • сприяння підвищенню загального рівня ІКТ-компетентності педагогів; активному впровадженню інноваційних технологій, спрямованих на розвиток особистості дитини та розкриття її інтелектуальних та творчих здібностей;

  • створення умов для педагогів-початківців з метою адаптації до освітнього процесу,

  • розробка ефективної моделі науково-дослідницької роботи вчителів та учнів.

  • забезпечення ефективних умов для особистісного і професійного зростання особистості педагога, досягнення ним вершин розвитку педагогічної діяльності.

У навчанні:

  • реалізація принципу наступності у розвитку загальної освіти у зв’язку із запровадженням Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти;

  • посилення здоров’язберігаючого аспекту освітнього процесу шляхом активного використання певних технологій;

  • управління результатами та якістю навчання;

  • удосконалення системи роботи з обдарованим учнями;

  • розвиток системи профільного навчання через підготовку дітей до свідомого обрання профілю подальшого навчання, забезпечення диференціації навчання шляхом проведення якісної допрофільної підготовки.

У вихованні:

  • виховання потреби здорового способу життя;

  • педагогічна підтримка духовного, морального зростання школярів;

  • оптимізація співпраці педагогів та батьків школи;

  • управління процесом соціалізації учнів;

  • розвиток активної розважально-пізнавальної діяльності учнів у позаурочний час;

  • соціальний захист та створення оптимальних умов навчання обдарованої молоді;

  • розвиток елементів державно-громадського управління;

  • орієнтація виховної діяльності навчального закладу на реалізацію патріотичної складової;

  • оптимізація   діяльності   щодо   попередження   правопорушень,   негативних проявів у молодіжному середовищі;

  • активізація правового виховання;

  • розвиток фізкультурно-оздоровчого шкільного комплексу.

Психолого-педагогічні задачі:

  • забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників освітнього процесу;

  • психологічна корекція педагогічної діяльності та професійної мотивації співробітників закладу;

  • оптимізація практичної психолого-педагогічної допомоги батькам;

  • психолого-педагогічна підтримка інтелектуальної, творчої обдарованості.

Пріоритетним завданням у новому навчальному році є створення школи, яка буде місцем, де діти отримуватимуть не лише знання, а й уміння їх застосовувати, навчатимуться оцінювати навколишній світ та дійсність. Наша школа буде не лише закладом освіти, а й безпечним середовищем для розвитку, де діти вчаться спілкуватися. Зрозуміло, що таке навчання передбачає впровадження нових методик викладання, зміну формату спілкування учнів, учителів та батьків, упровадження проєктної роботи та навчання через діяльність. Ми до цього готові!
 

 

 

 

Comments:
Only authorized users can leave comments.